پرسشهاي متداول:

متد آزمون استعداد يابي چيست؟ آزمون استعداد يابي يك آزمون تركيبي دو مرحله اي است كه مرحله اول آن به صورت آنلاين و از طريق سايت انجام مي شود اين آزمون جنبه رواني و جسمي داشته و در پايان آن كارنامه اي قابل پرينت به شما ارائه مي گردد كه در آن برخي ويژگيهاي رواني و جسمي آزمودني ارائه گرديده مثلا ميزان سلطه گري، جاه طلبي، تمركز، بهره هوشي، وضعيت تنفسي ، توده چربي(چاقي لاغري) و همچنين استعدادهاي او

روائي اين آزمون در مرحله نخست حدود 25 درصد مي باشد ولي كودكاني كه اين آزمون را داده اند بطور حضوري يا مكاتبه اي دورهايي را موسوم به دوره شكوفائي خلاقيت بين سه تا شش ماه طي كرده و سپس مجددا از آنان آزمون گرفته مي شود اين آزمون دوم ازروائي علمي بالاتري برخوردار بوده و با ضريب 70 درصد تعيين مي كند كودك شما استعداد چه كاري را دارد.

آزمون استعداد يابي براي چه گروه سني است؟ از 3 سال تا 18 سال به تفكيك گروه سني آزمون تغيير مي كند

موسسه مطالعه و خلاقيت كودك ونوجوان چيست و زير نظر كجاست و چه ارتباطي با آژانس جهاني استعداد يابي دارد؟

اين موسسه يك موسسه خصوصي خدمات پژوهشي است كه مطابق با مجوز وزارت علوم در خصوص ثبت و ارائه فعاليت موسسات خدمات پژوهشي فعاليت مي نمايد و ديوان عدالت اداري نيز طي حكمي جداگانه فعاليت آن را منفك از آموزش و پرورش تائيد و به رسميت شناخته است. اين موسسه زير نظر آژانس جهاني استعداد يابي فعاليت مي نمايد كه هدف آن كشف استعداد و شكوفائي خلاقيت استعدادهاي نهفته است مديريت و رياست دوره اي اين آژانس نيز در حال حاضر با ايران مي باشد.

پس از ثبت نام و انجام آزمون آنلاين و دريافت كارنامه چه اتفاقي مي افتد؟ زمينه استعدادي كودك شما مشخص شده و به شما اعلام مي گردد سپس اگر در نزديكي شما يكي از شعبات اين موسسه باشد به آن شعبه معرفي گرديده و در غير اين صورت به صورت مكاتبه اي از خدمات موسسه بهره مند مي گردد.

خدمات موسسه چيست؟ اين موسسه يك موسسه آموزشي نبوده و زمينه فعاليت آن خدمات پژوهشي است به اين معنا كه با روش اشباع و آزمون و خطا امكاناتي جهت تجربه كردن در زمينه اي كه كودك استعداد دارد قرار مي دهد تا وي آزادانه آزمون و خطا و تجربه كرده و خود از درون برايش سئوال به وجود آيد مثلا اگر كودكي استعداد نجوم دارد به وي آموزش نجوم يا ستاره شناسي داده نمي شود بلكه تلسكوپ در اختيار وي قرار مي گيرد تا آزادانه ماه و سيارات ديگر را رصد كند  البته در كنار موفقيت شكست در اين زمينه را نيز تجربه كند آنگاه برايش سئوال بوجود آيد و خود براي كشف پاسخ سئوالاتش به مربيان يا منابع علمي مراجعه نمايد چنين تجربه اي بي گمان زاينده خلاقيت خواهد بود.

در زمينه هاي غير تجربي مثل زبان انگليسي روش موسسه چيست؟ در اين زمينه ها نيز روش موسسه اشباعي و غير آموزشي است يعني مثلا اگر قرار باشد امروز راجع به نقاشي صحبت شود در محاورات روز مره مربيان و متون موسسه براي اشباع بجاي كلمه نقاشي از كلمه پينت(paint) استفاده مي كنند مثلا مي گويند بچه ها مي خواهيم يك كاغذ برداشته روي آن يك پينت بكشيم براي كشيدن پينت بايد از مداد استفاده كنيم پينت شما چيست يك سيب پينت كنيم در اين روش پينت به روش اشباع  بارها و بارها آزمون و خطا شده و در ذهن كودك نقش مي بندد همانطور كه لغت روسي استكان يا فرانسوي تلوزيون در ذهن ما نقش بسته است

فرق روش پژوهشي با آموزشي چيست؟

در روش پژوهشي كودك خود آزمون و خطا كرده از درون برايش سئوال پيش مي آيد اما در روش آموزشي كودك حاصل آزمون و خطا  تجربيات ديگران را حفظ مي كند و بايد پاسخ سئوالاتي كه از بيرون به او داده مي شود را بر اساس محفوظاتش بگويد مثلا در آموزش حفظ مي كند كه سرعت نور سيصد هزار كيلومتر در ثانيه است و بعد بر اساس اين محفوظات مسئله حل مي كند در حالي كه در روش پژوهشي فقط كافي است كودك با انجام چند آزمايش و تجربه ساده مثلا تركاندن يك ترقه در شب در فاصله اي دور و مشاهده نور آن و سپس شنيدن صدايش با تاخير برايش  اين سئوال ايجاد شود كه چرا تصوير زودتر از صدا ديده شد همين كافي است تادر ذهن كودك از درون اين سئوال نقش ببندد كه شايد سرعت نور از سرعت صدا يا چيزهاي ديگر بيشتر باشد بدون اين كه نياز به حفظ فرمول و عدد و چيزهاي ديگري باشد.

روش مكاتبه اي چيست و چه تفاوتي با روش حضوري دارد؟ در روش مكاتبه اي به صورت ماهيانه در زمينه اي كه كودك استعداد دارد يك بسته شامل يك كيف و يك برنامه كار پژوهشي روزانه ارسال مي شود تا وي با وسايل درون كيف هر روز پژوهشهاي درون كتاب كار روزانه را تجربه كند

آيا همه شعب موسسه در يك سطح هستند؟ مسلما تفاوتهاي جزئي و سليقه اي وجود دارد اما اساس كار همه شعب در سراسر كشور فلش بوك است فلش بوك كتاب كار روزانه اي است كه در آن نوشته شده در هر روز هر يك از شعب و هر يك از كودكان در هر شعبه بايد چه چيزي را تجربه كنند.

چگونه مي توان نماينده اين موسسه شد؟ به بخش شرايط اخذ نمايندگي مراجعه شود.

پس از ثبت نام و واريز مبلغ 50 هزار تومان فرايند چيست؟ بلافاصله با رمز عبور و نام كاربري كه در اختيارتان قرار مي گيرد وارد بخش آزمون شده در گروه سني متناسب در آزمون شركت مي كنيد اوليا سئوالات آزمون را براي كودكان بي سواد يا كم سواد خوانده جوابهاي آنها را با حفظ امانت و بدون راهنمائي يا تغيير وارد مي كنند در پايان بلافاصله كارنامه الكترونيكي گرفته زمينه استعداد كودك خود را ملاحظه مي كنند . از كارنامه پرينت گرفته و به نزديكترين شعبه موسسه مراجعه مي كنند و اگر شعبه اي در نزديكي ايشان نبود با استفاده از روش مكاتبه اي از خدمات موسسه بهره مند مي شوند به صورت اتوماتيك پس از انجام آزمون آنلاين و الكترونيكي و در يافت كارنامه اطلاعات علمي آنان در بانك اطلاعاتي آژانس جهاني استعداد يابي ثبت و چه به شعبه هاي ما براي ادامه مراجعه كنند چه نكنند در زمينه اي كه استعداد دارند طي حداكثر شش ماه با آنان تماس گرفته مي شود.اما اگر به شعب مراجعه يا از خدمات موسسه استفاده كنند گواهينامه بين المللي نيز دريافت نموده با روائي بالاتري آزمون خواهند داد.

المپياد جهاني كودكان نابغه چيست؟ در فوريه 2013 يا بهمن 91 در دبي  جشنواره اي برگزار مي گردد كه برگزيدگان كشورهاي مختلف در گروه هاي سني زير دبستان دبستاني و راهنمائي و دبيرستاني در آن شركت مي كنند اين جشنواره در پنج گروه رشته شامل علوم رياضي و فني، علوم آزمايشگاهي و تجربي، هنر و معماري،‌مديريت و روابط انساني ، ورزش و تربيت بدني برگزار مي گرددو خلاق ترين و نابغه ترين افراد در هر گروه سني و هر رشته مشخص مي شوند  دارندگان گواهينامه آژانس جهاني استعداد يابي بدون طي تشريفات در اين المپياد شركت مي نمايند . كساني كه آزمون آنلاين داده كارنامه الكترونيكي دريافت نموده اند مي توانند به نزديكترين  نمايندگي فعال موسسه كه در لينك نمايندگيهاي فعال قابل دسترس است مراجعه و دفترچه فارسي جشنواره خلاقيت كه جشنواره آمادگي براي شركت در اين المپياد است را به صورت رايگان دريافت نموده و در اين المپياد ثبت نام نمايند.

آخرین اخبار

ارديبهشت 1395
ارديبهشت 1395

گالری تصاویر

Top